arvento_mobile_systems____winner_infosys_biz_of_year_0_25m__large_1Arvento, Avrupa İş Ödülleri’nin Atina’da düzenlenen ödül töreninde finale kalan 9 güçlü rakibini de geride bırakarak, kendi kategorisinde Avrupa’nın En Başarılı Şirketi seçildi.
Türkiye’nin lider araç takip sistemleri şirketi Arvento, Avrupa genelinde 31 ülkeden 17 bin şirketin katıldığı Avrupa İş Ödülleri’nin bu yıl ki kazananı oldu. Binlerce şirket arasından Avrupa’nın en başarılı 10 şirketi arasında yer alarak Ruban d’Honeur nişanına layık görülen Arvento, yarışmanın son etabında 9 güçlü rakibini geride bırakarak “The Infosys Business of the Year Award  [t/o €0-25m]” kategorisinde “Avrupa’nın En Başarılı Şirketi” seçildi.
27 Mayıs akşamı Atina’da Avrupa’nın iş, siyaset ve  medya dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı törende ödülünü alan Arvento, Avrupa İş Ödülleri’nde bu yıl, bu büyük ödüle layık görülen tek Türk firması olma özelliğini taşıyor.
2007 yılından bu yana verilen Avrupa İş Ödülleri, gerek değerlendirme kriterleri gerekse de  jüri üyeleri ile Avrupa’nın en prestijli iş ödülleri arasında yer alıyor. İş, siyaset ve medya dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan 150 kişilik jürisi ile diğer iş ödüllerinden ayrılan yarışmada ; İspanya, Estonya, Belçika ve Romanya’nın eski başbakanlarının yanı sıra Avrupa Birliği komisyonu ve Uluslararası Para Fonu ( IMF) yetkilileri gibi önemli liderler ve yöneticilerde jüri olarak görev alıyor.
Şirketlerin 10 ayrı kategoride değerlendirildiği yarışma süreci; yazılı başvuru, video sunumu ve son olarak yüz yüze yapılan sunumlar ile yaklaşık 6 ay gibi bir sürede tamamlanıyor. Bu süreçte, finale kalan şirketler yenilikçi olmaları, büyüme hızları, sağladıkları ticari ve toplumsal faydalar,yarattıkları istihdam ve uluslararası operasyonlar gibi farklı kriterler üzerinden değerlendiriliyorlar.
Teknolojisinin tamamını Türk mühendisleri ile Türkiye’de üreterek 23 ülkede daha faaliyet gösteren Arvento, şu anda Türkiye’nin yanı sıra alanında EMEA bölgesinde de pazar lideri konumunda yer alıyor. Arvento, bu başarısı ile uluslararası alanda faaliyet gösteren ve bağımsız kuruluşlarca onurlandırılan sayılı Türk şirketi arasında yer almanın gururunu yaşıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.