_EC_6286Arvento tarafından geliştirilen “Hafriyat Yönetim Mobil Denetim Sistemi” projesi, Turkcell İş Ortakları Ürün ve Servis Ödülleri’nde “En Başarılı M2M (Makineler Arası İletişim Çözümü)” ödülüne layık görüldü.
Turkcell İş Ortakları tarafından 2014 yılı süresince hayata geçirilen projelerin değerlendirildiği “ Ürün ve Servis Ödülleri’nde”, “En Başarılı M2M Çözümü” kategorisinde en başarılı proje ödülüne layık görülen Arvento, bu ödülle birlikte Turkcell İş Ortaklığı eko sisteminde son 9 yılda 8 ödüle kazanarak yakalanması zor bir başarıya daha imzasını attı.
Şu anda Kocaeli, Bursa ve Sakarya Belediyeleri tarafından kullanılan ve Türkiye’nin bütün belediyelerine yaygınlaştırılması hedeflenen  “Hafriyat Yönetim Mobil Denetim Sistemi” ile inşaat ve yıkıntı atıklarının belediyelerin denetimi altında taşınması, depolanması, atık miktarları ile kazı alanlarının kayıt ve kontrol altına alınması hedefleniyor. Belediyeler, sistem sayesinde kaçak olarak hafriyat çıkarılması, taşınması, dökümü ve depolanması gibi süreçleri kontrol ederek engelleyebiliyorlar. Sistemden elde edilen veriler ile belediyeler bazında ve ulusal çapta elektronik ortamda hafriyat- yıkıntı veri tabanı oluşturulması hedefleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.